EUTIS, o.p.s. ve spolupráci se Spolkem Političtí vězni.cz a BBAG (Postupim) představují nový vzdělávací projekt zaměřený na předávání znalostí o moderní historii prostřednictvím práce s místy paměti. Projekt je určen českým a německý pracovníkům s mládeží a učitelům společenských věd či dějepisu. Během dvou seminářů navštíví účastníci různá místa paměti spojená s komunistickým a nacistickým režimem a zároveň budou proškoleni v efektivních a atraktivních metodách výuky o tragických událostech 20. století a okolnostech vzniku totalitních režimů.
Projekt se bude skládat ze dvou mezinárodních seminářů, které proběhnou v Postupimi (1. 4. – 6. 4. 2019) a Jáchymově (27. 9. – 2. 10. 2019). Pod vedením zkušených expertů zde budou mít účastníci z České republiky a Německa možnost sledovat ukázky konkrétních metod práce s mládeží přímo na místech paměti, diskutovat a sdílet své zkušenosti z praxe a zlepšit si tak kompetence a získat novou inspiraci pro své vlastní vzdělávací aktivity. Účastníci se navíc budou podílet na vytvoření inovativní příručky – průvodce výukou o místech paměti spojených s totalitní minulostí, která bude poté v tištěné i on-line podobě k dispozici jak účastníkům projektu, tak dalším pracovníkům s mládeží i široké veřejnosti.
Přihlásit se mohou zkušenější i méně zkušení učitelé společenských věd a dějepisu ze středních škol se zájmem o metody neformálního vzdělávání z České republiky a Německa a také pracovníci s mládeží z organizací věnujících se výuce moderních dějin z obou zemí.
Účastnický poplatek pro účastníky z České republiky je celkem 1989,- Kč. Organizátoři hradí cestovné, ubytování, plnou penzi a odborný program na obou seminářích.
Přihlašování je otevřené do 28. 2. 2019 a probíhá prostřednictvím formuláře: https://eutis.typeform.com/to/TUsDpn
Více informací naleznete v pozvánce.
Kontakt
Kateřina Šustrová a Michael Murad: akce@eutis.cz
- Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.