Vzdělávací aktivita se věnuje analýze vybraných postů na sociálních sítích týkající se informační války v průběhu ruské agrese na Ukrajině.
Název: Kdo si vede lépe?
Informační válka v průběhu ruské agrese na Ukrajině
Výukové cíle:
C1) Žák analyzuje vybrané aktuální posty na sociálních sítích.
C2) Žák použije metodu „pyramida“ k shrnutí hlavních rysů informační války.
Klíčová slova:
Rusko, Ukrajina, válka, informační válka, propaganda
Průřezová témata:
Mediální výchova, diplomacie a mezinárodní právo
Doporučený věk:
15+
Délka:
45 minut
Pomůcky:
Internetové připojení, počítač či mobilní telefon
Postup:
Třídu rozdělte na skupiny po 3-5 žácích.
Odkazy a doporučení:
Hodina navazuje na tematický celek Mediální výchova či mezinárodní vztahy. Byly probírány mezinárodních vztahy a organizací (OSN, EU, NATO …)
Zdroje:
Online mapa Bellingcat
Mapa s linky a informacemi o možných válečných zločinech spáchaných na Ukrajině
https://maphub.net/Cen4infoRes/russian-ukraine-monitor
Ukrajina 24
Seznam linků k raw materiálům týkajících se ruské agrese na Ukrajině v roce 2022
https://docs.google.com/document/d/1d4rvE1AqUHylgZ9imGtO5awMV5oyFO4_zmMt...
Registrační číslo projektu: CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_069/0001428
Název projektu: Letní škola
Financováno z prostředků ESF a hl. m. Prahy
Název programu: Operační program Praha - pól růstu ČR
Příloha | Velikost |
---|---|
kdo_si_vede_lepe_metodika.pdf | 247.42 KB |
pracovni_list_kdo_si_vede_lepe.pdf | 683.94 KB |
- Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.